Żłobek czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 - 17:00. W tych godzinach zapewniamy dzieciom w wieku od 6 miesiąca życia do 3 lat profesjonalną opiekę opiekuńczo - wychowawczą oraz żywienie.

W żłobku funkcjonują cztery grupy wiekowe.

• Grupa 0 Roczki - dzieci w wieku od 6 miesięcy do 12 miesięcy
  • Grupa I Maluchy - dzieci w wieku od 12 miesięcy do 18 miesięcy.
  • Grupa II Średniaki - dzieci w wieku od 18 miesięcy do 24 miesięcy.
  • Grupa III Starszaki - dzieci w wieku od 2 lat do 3 lat.

Sale, w których każdego dnia przebywają nasze maluchy są jasne, duże, dobrze wyposażone i estetyczne.
Są dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, a kolorystka, dekoracje i wyposażenie wnętrz stymuluje ich prawidłowy rozwój.
Dysponujemy pięknym ogrodem z dużą ilością zieleni, wyposażony w różnorakie urządzenia zabawowe dla dzieci.
Teren zabaw jest ogrodzony, usytuowany z dala od głównych dróg komunikacyjnych.

Bezpieczeństwo

Dziecko wydawane jest rodzicom lub opiekunom prawnym osobiście przez opiekunkę lub pielęgniarkę. Jeżeli dziecko odbierane jest przez innego członka rodziny lub osoby zaprzyjaźnione – osoby te muszą posiadać dodatkowe upoważnienie wydane przez rodziców dziecka oraz okazać się dowodem tożsamości.
Wejście do Żłobka zabezpieczone jest drzwiami z elektromagnesem, tak więc wejście na teren możliwe jest tylko po uprzednim kontakcie  przez wideodomofon.Ma to na celu uniknięcie wtargnięcia do żłobka osób nie pożądanych.

Zasady stymulujące prawidłowy rozwój dziecka

Prawidłowy i wszechstronny rozwój dziecka opiera się na tworzeniu warunków wychowawczych oraz pełnej akceptacji dziecka,takiego jakim jest,
poprzez okazywanie bezintersownej miłości i szacunku.
Stymulacja rozwoju opiera sie na 10 zasadach, które pomagają prowadzić dzieci w taki sposób, aby mogły nauczyć sie samodzielnie myśleć, by były rozważne i potrafiły same znaleźć motywację do działań:

1. Staramy się zapewnić dzieciom osiagnięcie sukcesu.
  2. Pomagamy tyle tylko ile trzeba.
  3. Korzystamy z zasady pokaż i powiedz.
  4. Dajemy dzieciom czas na rozwiązanie problemu.
  5. Zachęcamy do działania, a nie tylko chwalimy za wykonane prace.
  6. Zachęcamy do myślenia.
  7. Nagradzamy za postępy.
  8. Kierujemy dziećmi, lecz mamy na uwadze ich zainteresowania.
  9. Pobudzamy ciekawość dzieci.
  10. Unikamy porównywania z innymi dziećmi.

Dzieci korzystają z czterech posiłków dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek.
Zatrudniony w żłobku dietetyk planuje i nadzoruje żywienie. W jadłospisie uwzględniamy różne diety.
Żłobek jest czynny cały rok z przerwą miesięczną w okresie wakacji.